Помощь в учебе и работе
Главная Термины БАЗОВІ ТЕРМІНИ ПО ДИСЦИПЛІНІ «МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА» МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ПОСЛУГАМИ
 
 

БАЗОВІ ТЕРМІНИ ПО ДИСЦИПЛІНІ «МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА» МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ПОСЛУГАМИ Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.11.11 17:24

БАЗОВІ ТЕРМІНИ ПО ДИСЦИПЛІНІ «МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА» МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ПОСЛУГАМИ

 

Вилучення з національного режиму — інструменти внутрішньої економічної політики, яка дискримінує на внутрішньому ринку іноземних виробників послуги порівняно з місцевими).

Галузі:

Вільно орієнтовані — територіально мобільні галузі, які не прив'язані ні до джерел ресурсів, ні до ринків збуту;

Орієнтовані на ресурси — переважно добувні галузі, в яких транспортні витрати на перевезення готового продукту значно нижчі, ніж на перевезення сировини, з якої він виготовляється.

Орієнтовані на ринок — галузі, в яких транспортні витрати на перевезення готової продукції більші, ніж на перевезення сировини, з якої вона виготовляється.

Заходи регулювання доступу на ринок — інструменти торгової політики, які обмежують або забороняють іноземним фірмам — виробникам послуг оперувати на місцевому ринку.

Мандрівник — людина, яка перебуває менше року в країні, де вона не є резидентом, якщо вона не співробітник урядової установи (посольства, військової бази) іншої країни або не член його сім'ї і не працює на резидента:

Екскурсант — особлива категорія мандрівників, які провели за кордоном менше 24 год;

Турист — мандрівник, якщо він провів хоча б одну ніч у країні відвідування.

Міжнародний транспорт — послуги всіх видів транспорту (морського, трубопровідного, повітряного, наземного, річкового і космічного), які надаються резидентами однієї країни резидентам іншої країни.

Міжнародні поїздки — товари і послуги, які купують мандрівники за кордоном, якщо вони перебувають там не менше року і вважаються нерезидентами.

Мобільність:

Покупця — звичайно ґрунтується на тому, що за кордоном він зможе отримати послугу, якої або немає в його країні (туризм), або якість її вища (освіта, медична допомога), або вартість її нижча (складування товарів, ремонт суден);

Продавця — звичайно ґрунтується на тому, що покупець перебуває за кордоном і не може переміститись до продавця (аудиторські й бухгалтерські послуги для підприємств), або за специфічним характером самої послуги (будівництво).

Послуги — зміна у становищі інституційної одиниці, яка відбулася внаслідок дії і на підставі взаємної угоди з іншою інституційною одиницею:

Факторні — платежі, які виникають у зв'язку з міжнародним рухом факторів виробництва, передусім капіталу і робочої сили (доходи на інвестиції, ліцензійні платежі, заробітна плата, яка виплачується нерезидентам);

Нефакторні — інші види послуг (транспорт, мандри, інші нефінансові послуги), не пов'язані з факторами виробництва;

Пов'язані з інвестиціями — банківські, готельні й професійні послуги, тобто послуги, які супроводжують інвестиції;

Пов'язані з торгівлею — транспорт, страхування тощо, тобто послуги, які супроводжують торгівлю.

Транспортні витрати — всі витрати з доставки товару від продавця до покупця, які містять вартість фрахту, страхування, розвантаження/завантаження, пакування/ розпакування та інші сукупні витрати.

 
 
Top! Top!