Помощь в учебе и работе
Главная Садово-парковое, лесное и охотничье хозяйство Внесення добрив під декоративни рослини
 
 
Внесення добрив під декоративни рослини Печать E-mail

Внесення добрив під декоративни рослини

Ріст і розвиток трав'янистих квіткових рослин багато в чому визначається правильним забезпеченням їхніми елементами мінерального харчування — азотом, фосфором і калієм. Багатолітники починають підгодовувати із другого року після посадки, якщо посадка була зроблена восени й із другої половини літа, у випадку весняної посадки. Підгодівлю проводять 2 рази за сезон. Навесні до початку росту стебел вносять повне мінеральне добриво з перевагою азотних добрив, восени з перевагою фосфорних і калійних. Добрива вносять із розрахунку (г/кв. м): 15.. 50 фосфорних (суперфосфат), 30.. .60 калійних (калійна сіль, сірчанокислий калій), 30.. .60 азотних (аміачна й калійна селітра) або 10.. .20 сечовини.

Мінімальні дози із зазначених застосовуються на ґрунтах, бедных гумусом (підзолистих і піщаних), максимальні — на богатых органічними речовинами. Добрива, що містять хлор, застосовувати не рекомендується. Велике значення має азотне харчування, що сприяє потужному росту пагонів, надає листам темно-зелене фарбування, сповільнює процес старіння рослин.

Азотні добрива вносять у весняний час і на початку літа. Надлишок азоту може знизити морозовитривалість організму. Фосфорне харчування підвищує морозовитривалість багатолітників, прискорює цвітіння й плодоносіння. Фосфорні добрива вносять у борозни при посадці або восени при розпушуванні ґрунту на глибину 8..1Про див. У літній період фосфорні добрива вносяться в розчиненому виді. Калійні добрива підвищують морозовитривалість і сприяють кращому поглинанню азоту із ґрунту й нагромадженню крохмалю в цибулинах, клубнелуковицах, бульбах і кореневищах. Найбільш висока потреба в калії в більшості рослин спостерігається в період бутонизации й цвітіння.

 
 
Top! Top!