Помощь в учебе и работе
Главная Садово-парковое, лесное и охотничье хозяйство Теплиці й парники для декоративних рослин
 
 

Теплиці й парники для декоративних рослин Печать E-mail

Теплиці й парники для декоративних рослин

Теплиці можуть бути всілякими - від найпростіших у вигляді дерев'яного або металевого каркаса, до стаціонарних.

По тривалості експлуатації теплиці ділять на зимові й весняні. Зимові є більше ґрунтовними й мають постійне місце, весняні можуть бути « разовими » або переносними, розбірними.

По виду светопрозрачного огородження теплиці бувають плівковими, засклені й з покриттям із твердих полімерних матеріалів. Дуже добре, якщо теплиця оснащена шторами або кватирками, що розкриваються, - це полегшить загартування рослин.

Споруджувати теплиці краще в захищені від вітру місцях на добре освітлених ділянках. Дуже важливо, щоб у весняний час замість захисту від холоду не вийшов надлишковий перегрів теплиць із - за зниження загальної світлопроникності.

Парник

Для пристрою парника викопують яму глибиною біля напівметра й шириною біля півтора, навколо якої встановлюється короб з колод, що з наружи обкладає землею для кращого збереження тепла. У середині березня парник набивають гноєм. Гній повинен бути не занадто ущільненим, але й не занадто пухким: у першому випадку горіння може припинитися, у другому - він буде занадто швидко остигати.

Потім парник накривають рамами й утеплюють старими ковдрами: тоді гній розігріється через 3 - 5 днів. У гній, що розігрівся, додають небагато свіжого, вирівнюють його поверхня й засипають спершу тонким шаром золи або свежегашеной перевелися, а потім шаром землі в 15 - 25 див, так щоб до стекол залишалося не менш 20 див. У цей шар і висаджують розсаду.

 
 
Top! Top!