Помощь в учебе и работе
Главная Садово-парковое, лесное и охотничье хозяйство Посадка декоративних рослин
 
 

Посадка декоративних рослин Печать E-mail

Посадка декоративних рослин

Посадка рослин. Перед посадкою поверхня посадкового місця вирівнюють граблями. Багаторічні рослини, що зимують у ґрунті, висаджують ранньої восени, з 15 серпня по 15 вересня (на півдні країни — на 15...25 днів пізніше). Краю квітників повинні перебувати на 5...10 див вище навколишніх їхніх газонів і доріжок і бути облямовані вузькою смугою гарного дерну, декоративним каменем, плиткою. Посадку здійснюють досвідчені садові робітники під керівництвом майстра.

Кількість багаторічних рослин, що висаджують, на одиницю площі ділянки залежить від виду або сорту рослини й розмірів його кореневої системи. Великі багаторічні рослини висаджуються в середньому 1-2 шт. середні по розмірах — З-4 шт. високі — 6-10 шт. низькорослі до 15 шт. на 1 м. кв. При посадці саджанців багаторічних рослин різних сортів і видів не треба надмірно заглублять кореневі системи, тому що це веде до пізнього проростання й негативно позначається на цвітінні. Занадто дрібна посадка рослин може привести до вимерзання саджанців. Глибина посадки контролюється розміром самої цибулини (не глибше, ніж три висоти цибулини, у середньому, 15 див). Багатолітники створюються як методом посадки саджанців, так і поділом куща дорослої рослини на ряд частин. При цьому рослину викопують цілком із ґрунту й ділять його на З... б рівних частин з таким розрахунком, щоб на рослині кожної частини було по 5...8 бруньок. Ці частини рослини висаджують на підготовлені для посадки місця відповідно до проекту.

Посадку розділених кущів ведуть так само й у тій же послідовності, як і посадку чагарників. Варто враховувати, що рослини з повзучим кореневищем не вимагають пересаджень протягом 8...10 років. Рослини з компактним кореневищем ростуть на одному місці 10...15 років. Рослини без кореневища з мочковатой кореневою системою мають потребу в пері садці кожні 3.. .5. років.

Літники й Двулетники створюються розсадою, вирощеної в оранжерейно-розсадницьких господарствах. Для посадки беруть добре, що сформувалася розсаду, саджанців у стадії зацвітання. Викопані рослини в господарстві щільно, одне до іншого, установлюють у низькі пикировочные ящики й перевозять до місць посадки. При транспортуванні ящики з рослинами необхідно вкривати. Розсада до посадки повинна втримуватися у зволоженому стані в притінку. Рослини висаджують тільки тоді, коли мине небезпека останніх заморозків. Посадку рослин здійснюють ранком або ввечері. За 4...5 годин до выкопки розсаду літників ґрунтовно поливають, щоб ґрунт не відпадав з корінь, а рослини висаджують із коміком землі. Розсада розсідається у вологий ґрунт. За допомогою совків викопують ямки необхідного розміру, щоб корінь рослин при посадці не загиналися, а саджанці висаджувалися ледве глибше кореневої шийки. Відстань між рослинами залежить від їхніх розмірів. Низькорослі сорти рослин висаджують друг від друга на відстані 10...15 див, високорослі — 15.. .25 див. Полив квітників з одне - і двулетников повинен бути рівномірним з таким розрахунком, щоб земля воложилася на глибину залягання корінь, у середньому на 25...30 див і більше залежно від величини кореневої системи. Квітники поливають увечері після 17 годин або ранком.

 
 
Top! Top!