Помощь в учебе и работе
Главная Садово-парковое, лесное и охотничье хозяйство Підготовка ґрунту для декоративних рослин
 
 

Підготовка ґрунту для декоративних рослин Печать E-mail

Підготовка ґрунту для декоративних рослин

Загальний обсяг рослинної землі для озеленення об'єкта визначається як сума обсягів такої землі, необхідних для пристрою газону й квітників, посадок дерев і чагарників. Обсяг рослинної землі визначається на весь об'єкт із урахуванням існуючого шару родючого ґрунту на території. Так, для газонів і квітників товщина верхнього, родючого шару повинна бути не менш 0,2.. .0,3 м, для чагарників — 0,5...0,б м, для дерев — до 1,5 м. Знаючи по проекті площі, займані насадженнями й з огляду на товщину родючого шару, можна визначити загальний обсяг, необхідний для озеленення об'єкта.
Родючий ґрунт (рослинна земля) є однієї з основ життєвого середовища виростання рослин. До рослинної землі пред'являються наступні агротехнічні вимоги:

• наявність достатньої кількості пор для проникання вологи й повітря;

• наявність пухкої дрібної-грудкуватої структури;

• наявність живильних речовин;

• видима відсутність злісних бур'янів і побутового сміття.

Рослинна земля, необхідна для проведення озеленювальних робіт, підготовляється заздалегідь декількома способами.

Перший Спосіб Підготовка рослинної землі безпосередньо на об'єкті шляхом поліпшення на об'єкті ґрунту.

Другий спосібпідготовка рослинної землі на спеціальних полігонах (виробничих площадках).

Велике значення при проектуванні ландшафту мають ґрунтові умови, тому що ґрунт є середовищем, що постачає рослини всіма необхідними елементами харчування. Плануючи посадку рослин, необхідно з'ясувати склад ґрунту. Важлива складова частина ґрунту — гумус, або перегній, що утвориться в результаті розкладання органічних речовин. У перегної втримуються всі основні живильні елементи рослин. Чим більше гумусу в ґрунті, тим вона плодороднее. Всі види ґрунтів по механічному складі діляться на глинисті, піщані, суглинні й супіщані. Основою для розподілу служить кількісне співвідношення содержащихся в ґрунті глинистих і піщаних мінеральних часток. Піщані й супіщані ґрунти називають легкими й теплими, тому що вони швидше прогріваються й легко обробляються. Глинисті й суглинні ґрунти називають холодними й важкими. Кращими вважаються суглинні й супіщані ґрунти. Вони більше інших вологоємні й повітропроникні, мають достатній запас живильних речовин і

Гарну дрібну-грудкувату структуру. Для поліпшення важких глинистих ґрунтів у них додають до 20—25% піску, гній, торф, компост, перегній з розрахунку 10—15 кг на 1 м2. Одночасно із цим вносять мінеральні добрива: суперфосфат (60—100 г), деревну золу (250—500 г), якщо ґрунт кисла — кістяне борошно (50 г), вапно або крейда (1—1,5 кг на 1м2).

Піщані ґрунти вимагають створення водоудерживающего шаруючи. Для цього копають траншею глибиною 40—50 див, шириною 1 м, на дно кладуть глину шаром 10—15 див. Відкриту траншею засипають піском з наступної траншеї й так обробляють вся ділянка, призначена для посадок.

У результаті під шаром піску утвориться глиняний замок, що при наступних перекопках торкати не слід, тому що він буде затримувати після поливу й дощу вологу й розчинені в ній живильні солі. Без шару глини вода, а з нею й живильні речовини йшли б на глибину, недосяжну для корінь. Поверхово в пісок додають не менш 30% суглинної землі, всі інші добавки, за винятком піску, вносять із такого ж розрахунку, як і при поліпшенні глинистих ґрунтів.

Торф'яні ґрунти вимагають радикального поліпшення: нейтралізації підвищеної кислотності шляхом внесення перевелися; внесення важкого глинистого або суглинного ґрунту шаром 10—15 Див з наступним закладенням і ретельним перемішуванням на глибину до 30 див; внесення повного мінерального добрива. Ґрунту, які мають кислу реакцію, вимагають обов'язкового внесення перевелися або мела. Показником кислих ґрунтів є виростання на них щавлю, овсяницы овечої, хвощів, мохів.

Декоративні рослини висувають різні вимоги до ґрунтів: одні добре ростуть на більше важких живильних вологих ґрунтах, інші, навпаки, предпочитают більше легкі ґрунти й миряться з невеликою кількістю вологи. При плануванні місць посадки необхідно це враховувати.

 
 
Top! Top!