Помощь в учебе и работе
Главная Садово-парковое, лесное и охотничье хозяйство Характеристика елементів квіткового оформлення
 
 
Характеристика елементів квіткового оформлення Печать E-mail

Характеристика елементів квіткового оформлення.

Заходу щодо створення квітників і їхньому наступному змісту проводитися залежно від уведень квітників, що беруть участь у них квіткових рослин, принципів розміщення й особливостей їхнього виростання.

Квітники вільної конфігурації у вигляді груп, масивів, миксбордеров, солітерів, створюються по прийомах ландшафтної композиції.

Квітники геометричних форм - партери, клумб, рабатки, квіткові угруповання, бордюри створюються по прийомах регулярної композиції. Регулярні квітники створюються, як правило, з літників і двулетников і розміщаються на вулицях і площах, у суспільних будинків, у пам'ятників, фонтанів. В оформленні регулярної композиції беруть участь килимово^-листяні, горшечно-обсадочные квіткові культури.

Квітники підрозділяються на ряд категорій. Це – масиви, групи, клумб, миксбордеры, солітери, бордюри, рабатки. Це — масиви, групи, клумб, миксбордеры, солітери, бордюри, рабатки

Масиви це великомасштабні композиції із трав'янистих квіткових рослин, як правило, з багатолітників, застосовувані в парках, на галявинах, по узліссях, у водойм. Площа масивів різна — від 80...150 і до 500...1000 м2. Ефектні масиви як одного колера, так і із двох колеров, у гармонічному й контрастному сполученнях. По розмірах масиви формуються з разновысоких рослин, з невеликою різницею у висоті. для масивів застосовні добре облиственные й сохраняющие декоративність протягом усього вегетативного періоду багатолітники. Ефективні рослини, які дають вторинне цвітіння.

Групи найпоширеніший тип квіткового оформлення в скверах, на бульварах, у садах і парках, на територіях житлових районів. Площа груп може коливатися від З... 5до ЗО...50 кв. м. Обрису груп подібні до масивів. Створюють групи в основному з багатолітників, іноді в сполученні з ними застосовні двулетники або літники, після відцвілих цибулинних видів рослин. Розрізняються групи Прості й складні. Прості групи створюються з одного виду рослин і підбираються таким чином, щоб рослини, що входять у їхній склад, цвіли в різний час сезону. Складні групи складаються з декількох видів як багаторічних, так і однолітніх рослин. При цьому основна увага приділяється розміщенню рослин по висоті. Якщо група проглядається з усіх боків, то високі рослини розміщають у центрі, а низькі — по краях. Розміщення груп по конфігурації вільне, із плавним, звивистими контурами.

Миксбордеры це змішані рослинні угруповання рослин. Характерна риса таких угруповань полягає в сортовій розмаїтості, багаторазовій змінюваності цвітіння рослин протягом періоду вегетації. Миксбордер займає значну площу, складається з окремих угруповань рослин, що повторюються через певні інтервали, різної конфігурації. Площа кожного угруповання — 3.. .5 кв. м. Миксбордеры підрозділяються на: Площинні Й Об'ємні. У площинних миксбордерах саджають низькі рослини однієї висоти. В об'ємних квітниках, або східчастих, рослини підбирають по висоті: високорослі — на задньому плані, среднерослые — на середньому, низькі — на передньому. Можливе використання низькорослих видів хвойних і листопадних деревних рослин.

Солітери передбачаються на тлі газону, груп дерев і чагарників, У Стін будинків з рослин великого розміру, квіткових або лиственно-декоративных.

Партери — це квітники регулярної композиції, які передбачаються в регулярних частинах парків, у скверах на площах, у вигляді сполучень різних геометричних фігур: кіл, квадратів, прямокутників, трапецій. Партери створюють із особливо декоративних багатолітників, двулетников або літників різних видів. У сполученнях передбачають кілька сортів одного виду. Контури квітників облямовують низьким бордюром з тонкої бетонної, кольорової цегли або інших декоративних матеріалів.

Клумби Найпоширеніший вид квітників регулярної композиції. Форма клумб, як правило, правильна, геометрична. Розміщаються клумби в партерних композиціях. При створенні клумб рекомендується зміна квітучих рослин залежно від сезону. Для весняного цвітіння використають двулетники. Для літнього й літньо-осіннього цвітіння звичайно використається розсада з однолітників, що лиственно-цветут, килимових форм.

Рабатки — вузькі смуги від 0,5 до З м шириною, розташовувані уздовж доріжок, алей у парках, скверах, на вулицях. Вони передбачаються в регулярних частинах об'єктів озеленення як багаторядні посадки одного або декількох видів рослин.

Бордюри вузькі смужки шириною 0;1...0,5 м; застосовна як облямівка країв клумб, рабаток. Створюються з рядових посадок однолітніх або багаторічних квіткових, трав'янистих рослин.

 
 
Top! Top!