Помощь в учебе и работе
Главная Курсовые работы Курсова робота з предмету: „Нарисна геометрія та комп´ютерна графіка”
 
 
Курсова робота з предмету: „Нарисна геометрія та комп´ютерна графіка” Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
27.11.11 19:43

Курсова робота з предмету: „Нарисна геометрія та комп´ютерна графіка”

Зміст.

1. Призначення системи

2. Основні можливості програми.

3 Види документів які створює система їх призначення. Які формати документів підтримує система;

4 Необхідне апаратне середовище. Апаратне забезпечення для роботи системи. Його собівартість;

5. Собівартість одного робочого місця проектувальника;

6. Список використаних джерел.

7. Креслення в САПР КД.

Призначення системи і фірма, яка створила

Програмні продукти КОМПАС увібрали в себе майже 20-літній досвід роботи в сфері високих технологій. Уважне ставлення до постійно зростаючих вимог користувачів, вивчення нових задач замовників, висока кваліфікація фахівців, застосування новітніх методів розробки... Усе це дозволяє компанії АСКОН упевнено зберігати ведучі позиції в області створення зручного, ефективного і могутнього ПО для керування інженерними даними, автоматизованого проектування і конструювання, підготовки виробництва.

Основними замовниками АСКОН є підприємства машинобудівного комплексу, приладобудування, металургійні підприємства, паливно-енергетичні компанії, підприємства хімії і нафтохімії, різні інженерні фірми, конструкторські бюро (як самостійні, так і серійних заводів) і проектні інститути.

Рішення АСКОН орієнтовані на підприємства з різною чисельністю персоналу, з різними задачами і пріоритетами. Гнучка структура комплексу КОМПАС дозволяє невеликим і середнім замовникам вибирати тільки дійсно необхідні для роботи модулі, оптимізуючи свій бюджет автоматизації. IT-менеджери великих підприємств по достоїнству оцінюють швидкість розгортання і впровадження систем, швидке і кваліфіковане навчання персоналу, чітку роботу служби технічної підтримки, швидкість реакції на зауваження і пропозиції. Для великих замовників також украй важлива відкритість КОМПАС для інтеграції з уже наявними на підприємстві (успадкованими) конструкторськими і технологічними даними і з комплексними системами керування (MRPII, ERP).

За допомогою КОМПАС-SHAFT Plus можна виконувати проектні і перевірочні розрахунки циліндричних і конічних зубцюватих, ланцюгових, черв'ячних, пасових передач, автоматично формувати для них технічні вимоги, таблиці параметрів, виносні елементи з профілями зубів (при зміні розрахункових параметрів передач вони перебудовуються автоматично). Дизайнер звітів Fast Report дозволяє створювати користувальницькі форми таблиць, що містять параметри елементів механічних передач.

КОМПАС-SHAFT Plus допоможе Вам зобразити на кресленні вид деталі чи праворуч ліворуч. У тому випадку, якщо на кресленні Ви вказали лінії розрізу моделі, бібліотека згенерує відповідні перетини.

Ще однією осоБливістю бібліотеки є можливість не тільки параметричного введення розмірів ступіней, але і робота з так називаними фантомами. Фантом зображення, що тимчасово з'являється на екрані при виконанні якої-небудь операції і поточне стан створюваних чи, що показує, що редагуються об'єктів. При зміні положення курсору фантома динамічно перебудовується, показуючи новий стан елемента, що вводиться. Це дозволяє користувачу швидко створити ескіз майбутньої моделі, що надалі може бути легко скоректований.

Звичайно, і вали, і шестірні, і втулки можна будувати традиційним способом, без використання КОМПАС-SHAFT Plus, але якщо Ви навчитеся працювати з цією бібліотекою (що на практиці відбувається дуже швидко), те самі переконаєтеся, що швидкість і якість виконання креслень багаторазово зросте, а працювати в середовищі КОМПАСІВ-ГРАФІК Вам стане простіше і приємніше.

На думку компанії АСКОН (центральний офіс знаходиться в Санкт-Петербурзі), уже майже 14 років випускаючої програмні продукти CAD/CAM/PDM, упевнений підйом ринку продовжується. Він обумовлений, у першу чергу, продовженням росту в російській промисловості. Головною тенденцією ринку є значне збільшення інтересу до повноцінних комплексних рішень і платоспроможного попиту на них. Керівництво російських промислових підприємств усвідомлює, що для збереження конкурентноздатності (не тільки на світовому ринку, але і на внутрішньому) необхідно автоматизувати всі етапи проектування, підготовки виробництва, випуску продукції в рамках єдиного рішення по керуванню підприємством.

Нові продукти, що АСКОН анонсує на виставці SofTool 2002, покликані забезпечити побудова ефективних комплексів CAD/CAM/CAE/PDM/ERP/MRP, тобто вирішити названу задачу з максимальною ефективністю. Платформою для побудови подібних комплексів корпоративного масштабу стане принципово нова система КОМПАС-PDM V6.

Незважаючи на вирослий інтерес великих і середніх замовників до комплексних рішень САПР, стабільно збільшуються продажі і "звичайних" клієнтських систем для конструювання і технологічного проектування (в АСКОН "хитами" є відповідно КОМПАС-3D і КОМПАС-АВТОПРОЕКТ). Потенціал росту порозумівається як прагненням замовників запускати нові вироби у виробництво швидше, з меншими витратами і з більш високою якістю (і тут системи САПР просто незамінні), так і не в останню чергу величезною кількістю встановлениНа легальні продукти.

У цілому ситуацію на ринку САПР можна охарактеризувати як нормальну. Є місце для розвитку, присутні як різні ризики, так і нові можливості. Потрібно активно і творчо працювати, що, власне, і робить команда фахівців АСКОН. Обсяги продажів компанії за підсумками січня-серпня 2002 року виросли на 44% щодо того ж періоду 2001 року.

Основні можливості системи, інтерфейс системи

КОМПАС-ГРАФІК за 90-і роки став одним зі стандартів двовимірного проектування і випуску конструкторської документації на підприємствах Росії, України, Білорусії й інших країн. КОМПАС-SHAFT Plus є неоціненним помічником при конструюванні тіл обертання і розрахунках елементів механічних передач. КОМПАС-SРRІNG дозволяє в 15-20 разів підвищити швидкість проектування пружин і випуску документації на них. Десятки інших бібліотек, довідників, додатків майже безмежно розширюють можливості основного пакета КОМПАС-ГРАФІК.

Параметричні зображення валів зберігаються безпосередньо в кресленні і доступні для наступного редагування засобами системи КОМПАС-SHAFT Plus. При створенні і редагуванні може бути змінений порядок ступіней вала (методом простого перетаскування мишею Drag&Drop), змінений будь-який параметр ступіні, виконане видалення ступіні. Система дозволяє автоматично створювати в кресленні види тіла обертання ліворуч і праворуч, отрисувувати перетин.

При роботі з КОМПАС-SHAFT Plus у КОМПАС-3D мається можливість одним натисканням кнопки згенерувати по побудованому зображенню тривимірну твердотілу модель тіла обертання.

КОМПАС-SHAFT Plus є неоціненним помічником при конструюванні тіл обертання і розрахунках елемеНтів механічних передач, дає можливість наочно представити спроектовану деталь і в десятки разів збільшує швидкість проектування і випуску конструкторської документації.

Особливості постачання КОМПАС-SHAFT 3D. У дистрибутивний комплект системи входить КОМПАС-SHAFT Plus. При покупці КОМПАС-SHAFT 3D на ключі прописуються дві ліцензії: на КОМПАС-SHAFT Plus і власне на КОМПАС-SHAFT 3D. Таким чином, користувач має можливість запускати КОМПАС-SHAFT Plus окремо від КОМПАС-SHAFT 3D. Якщо ліцензія на КОМПАС-SHAFT Plus зайнята, то КОМПАС-SHAFT 3D запуститься, однак не зможе використовувати модуль розрахунку КОМПАС-GEARS і кнопка команди Елементи механічних передач буде недоступна.

Бібліотека КОМПАС-SHAFT Plus, дозволяє не тільки виконувати геометричні і розрахунки циліндричних і конічних зубцюватих, ланцюгових, черв'ячних і пасових передач, але і будувати їхні параметричні моделі, з яких дуже легко одержати як звичайне плоске креслення з таблицями параметрів зубчастих коліс і зображенням профілів зубів, так і тривимірну модель. Бібліотека КОМПАС-Shaft 5 Plus призначений також для параметричного проектування деталей типу "тіла обертання" валів і втулок. Вона забезпечує побудову шлицевих, різьбових і шпонкових ділянок на ступінях валів. При цьому складність моделей валів і кількість ступіней не обмежуються.

Бібліотека КОМПАС-SHAFT Plus дозволяє натисканням однієї кнопки перейти до генерації деталі в КОМПАС-3D по побудованій плоскій параметричній моделі. Подивитеся, як виглядає тривимірна твердотіла модель нашої шестірні.

Параметричні моделі тіл обертання й елементів механічних передач зберігаються безпосередньо в кресленні у виді мікроелементів. Дуже зручно, що вони доступні для наступного редагування засобами КОМПАС-SHAFT Plus. Подвійним щигликом по моделі Ви відкриваєте головне вікно бібліотеки і вносите зміни. При створенні і редагуванні може бути змінений як порядок ступіней моделі (за допомогою механізму Drag&Drop), так і будь-який параметр ступіні, виконані видалення і додавання ступіні.

Ця можливість особливо корисна при конструюванні складних багатоступінчастих валів. Якщо виникне необхідність проектування деталі, подібної вже існуючої, Вам не складе великої праці одержати нову документацію, скорегувавши наявну модель.

КОМПАС-SHAFT Plus допоможе Вам зобразити на кресленні вид деталі чи праворуч ліворуч. У тому випадку, якщо на кресленні Ви вкаЗали лінії розрізу моделі, бібліотека згенерує відповідні перетини.

Однієї з особливістю бібліотеки є можливість не тільки параметричного введення розмірів ступіней, але і робота з так називаними фантомами. Фантом зображення, що тимчасово з'являється на екрані при виконанні якої-небудь операції і поточне стан створюваних чи, що показує, що редагуються об'єктів. При зміні положення курсору фантома динамічно перебудовується, показуючи новий стан елемента, що вводиться. Це дозволяє користувачу швидко створити ескіз майбутньої моделі, що надалі може бути легко скоректований.

Види документів, які створює система і їх призначення

У цій статті автору хотілося б, не претендуючи на докладний аналіз програмного продукту, розповісти читачам про додатковий інструмент користувача системи компас-графік прикладній бібліотеці компас-shaft plus.

Компас-shaft plus дозволяє не тільки виконувати геометричні і прочностные розрахунки циліндричних і конічних зубцюватих, ланцюгових, черв'ячних і пасових передач, але і будувати їхні параметричні моделі, з яких дуже легко одержати як звичайне плоске креслення з таблицями параметрів зубчастих коліс і зображенням профілів зубів, так і тривимірну модель. Бібліотека компас-shaft 5 plus призначений також для параметричного проектування деталей типу "тіла обертання" валів і втулок. Вона забезпечує побудову шлицевых, різьбових і шпонкових ділянок на ступінях валів. При цьому складність моделей валів і кількість ступіней не обмежуються.

Легкий розрахунок в компас-shaft 5 plus.

подивитеся, як просто розрахувати в компас-shaft 5 plus зубчасту передачу. Допустимо, нам необхідно побудувати прямозубу циліндричну шестірню, і що, знаючи передатне відношення, ми маємо у своєму розпорядженні можливі сполучення чисел зубів шестірНі і колеса. Припустимо, що число зубів шестірні дорівнює 25, а колеса 42.


активізуємо компас-shaft plus і, відповівши на ряд питань про режим роботи, попадаємо в головне вікно бібліотеки. Вибираємо за допомогою наочного меню побудова шестірні циліндричної зубчастої передачі (мал.1).

Рис.1

Відразу визначимо, що на кресленні шестірні знадобиться отрисовать габаритні розміри, і задамо розміри фасок на обох її торцях (мал. 2). Запустимо геометричний розрахунок зубцюватої пари. Він буде виконаний відповідно до держстандарту 16532-70 "передачі зубцюваті циліндричні эвольвентные зовнішнього зачеплення. Розрахунок геометрії".


рис.2

У залежності від критерію розрахунку ми можемо виконати геометричний розрахунок по міжосьовій відстані, коефіцієнтам зсуву або по діаметрах вершин коліс.


заповнимо вихідними даними полючи в пропонованих бібліотекою формах уведення. При цьому ми маємо можливість скористатися нормативною інформацією, що містить бібліотека (мал. 3).

Рис. 3

По закінченні введення параметрів одержимо зведення про хід розрахунку. Якщо всі благополучно, компас-shaft plus повідомить, що контрольовані, вимірювальні параметри і параметри якості зачеплення в нормі (мал. 4).


Якщо обрані вихідні дані не задовольняють яким-небудь умовам, бібліотека інформує про цьому і дає рекоменДації з усуненню невідповідності. Наприклад: "підрізання зуба на колесі. Збільште коефіцієнт зсуву".

Рис. 4

Але в прикладі всі умови якості зачеплення виявилися виконаними. Продовжимо роботу з бібліотекою. Ми можемо подивитися докладний звіт про результати розрахунку і роздрукувати його, можемо змінити параметри і знову виконати чи розрахунок побудувати модель в активному документі компасів-графік.

Проведемо перевірочний розрахунок шестірні. Він буде виконаний відповідно до дст 21354-87 "передачі зубцюваті циліндричні эвольвентные зовнішнього зачеплення. Розрахунок на міцність". Уведемо розрахункові параметри, виберемо з пропонованих стандартних варіантів схему розташування передач, укажемо матеріал, з якого буде виготовлена шестірня (мал. 5).


рис. 5


Запустимо розрахунок і переконаємося, що прочностные показники проектованої передачі в нормі (мал.6).

Рис.6

У головному вікні бібЛіотеки задамо параметри отвору в шестірні. Для цього вкажемо, що необхідно побудувати циліндричну ступінь внутрішнього контуру, і введемо необхідні розміри отвору і фасок. При введенні кожної величини можна скористатися довідковою таблицею, що містить ряд стандартних значень даного параметра (мал. 7).


рис.7 рис.8

Для нашої шестірні вкажемо необхідність створення двох додаткових елементів профілю зубів і таблиці параметрів (мал. 8).

Створимо паз під стандартну призмАтичну шпонку в отворі шестірні. Для нього додатковим елементом буде профіль шпонкового паза (мал. 9).

Рис.9


Укажемо, що в поле креслення необхідно зобразити вид шестірні ліворуч, і перейдемо до документа компасів-графік. Звичайно, він ще не закінчений, але значна частина креслення й елементів оформлення на ньому вже присутствует. Конструктору залишається завершити його відповідно до вимог стандартів і своїм індивідуальним стилем.

Зверніть увагу на те, що зображення розрізу шестірні є макроелементом і модель доступна для редагування. На мал. 11 показано, як виглядає дерево піктограм ступіней модеЛі шестірні. Ви в будь-який момент зможете, викликавши компас-shaft plus, внести зміни в конструкцію, динамічно відслідковуючи зміни моделі.

Рис.11

І ще один приємний момент. Бібліотека компас-shaft plus дозволяє натисканням однієї кнопки перейти до генерації деталі в компас-3d по побудованій плоскій параметричній моделі. Подивитеся, як виглядає тривимірна твердотельная модель нашої шестірні (мал. 12).

Рис.12

Параметричні моделі тіл обертання й елементів механічних передач зберігаються безпосередньо в кресленні у виді макроелементів. Дуже зручно, що вони доступні для наступного редагування засобами компас-shaft plus. Подвійним щигликом по моделі ви відкриваєте головне вікно бібліотеки і вносите зміни. При створенні і редагуванні може бути змінений як порядок ступіней моделі (за допомогою механізму drag&drop), так і будь-який параметр ступіні, виконані видалення і додавання ступіні.


ця можливість особливо корисна при конструюванні складних багатоступінчастих валів (мал. 13). Якщо виникне необхідність проектування деталі, подібної вже існуючої,

Рис. 13

Компас-shaft plus допоможе вам зобразити на кресленні вид деталі чи праворуч ліворуч. У тому випадКу, якщо на кресленні ви вказали лінії розрізу моделі, бібліотека згенерує відповідні перетини.

Ще однією особливістю бібліотеки є можливість не тільки параметричного введення розмірів ступіней, але і робота з так називаними фантомами. Фантом — зображення, що тимчасово з'являється на екрані при виконанні якої-небудь операції і поточне стан створюваних чи, що показує, що редагуються об'єктів. При зміні положення курсору фантома динамічно перебудовується, показуючи новий стан елемента, що вводиться. Це дозволяє користувачу швидко створити ескіз майбутньої моделі, що надалі може бути легко скоректований.

Звичайно, і вали, і шестірні, і втулки можна будувати традиційним способом, без використання компас-shaft plus, але якщо ви навчитеся працювати з цією бібліотекою (що на практиці відбувається дуже швидко), те самі переконаєтеся, що швидкість і якість виконання креслень багаторазово зросте, а працювати в середовищі компасів-графік вам стане простіше і приємніше.

Які формати документів підтримує система

Для передачі створеної в компас-shaft plus моделі в інші пакети з метою подальшої її обробки (для вкЛючення в зборку, виконання міцносних і інших розрахунків, формування керуючих програм для технологічного устаткування і т. д.) Служать команди експорту.

Тривимірні моделі компас-shaft plus можна зберегти і передати у форматах iges, sat і stl.

Передача даних з компас-shaft plus в інші системи виробляється через стандартні формати обміну - iges і sat. Для передачі геометрії деталі (точніше, інформації про її поверхню) на стереолитографічне устаткування використовується формат stl.

На екрані з'явиться діалог, у якому потрібно вказати експортований файл (за замовчуванням записується поточний файл) і підсумковий ( що вийшов у результаті експорту) файл. Після вибору файлів натисніть кнопку почати запис діалогу.

При експорті деталі у формати iges і sat не передається інформація про колір граней деталі.

Як приклади використання експортованих моделей компас-shaft plus можна привести формування керуючих програм для верстатів із чпу на основі файлів формату iges (система гема3d), формування керуючих програм для стереолитографічних машин на основі файлів формату stl, створення зборок на основі файлів формату sat (системи solidworks і solidedge).

Необхідне операційне середовище і апаратне забезпечення

Компас shaft plus призначений для використання на персональних комп'ютерах типу ibm pc 486/pentium, що працюють під керуванням російськомовної (локалізованої) або коректно русифікованої версії операційних систем ms windows 95/98/ 2000/ nt.

Мінімально можлива конфігурація комп'ютера для установки і запуску компас-shaft plus :

Процесор 486dx2-66

Оперативна пам'ять 16 мб

Вільний простір на твердому диску 35 мб

Привід cd-rom

Маніпулятор миша

Графічний адаПтер svga з відеопам'яттю 512 кб (підтримуючий дозвіл не гірше 800· 600· 16 квітів)

Кольоровий монітор svga

Характеристики комп'ютера, що рекомендуються для ефективної роботи:

Процесор pentium 200 і вище

Оперативна пам'ять 64 мб

Вільний простір на твердому диску 100 мб

Графічний адаптер svga з відеопам'яттю 2 мб чи більш (підтримуючий дозвіл 800· 600, high color)

Кольоровий монітор svga c розміром діагоналі екрана 15 і більш

Собівартість одного робочого місцяпроектувальника

Діє з 15.07.2002. Ціни зазначені в умовних одиницях включаючи пдв (1 у. е. Дорівнює 1 долару сша). Оплата в карбованцях за курсом цб рф.

Найменування

ціна

Компас-графік, версія 5.4 і вище -> компас-3d, версія 5.11

990

Компас-графік, версія 5.0...5.3 -> компас-3d, версія 5.11

1235

Компас-графік, версія 3.х чи 4.х для dos -> компас-3d, версія 5.11

1505

Компас-графік, версія 5.0...5.3 -> компас-графік, версія 5.11

245

Компас-графік, версія 3.х чи 4.х для dos -> компас-графік, версія 5.11

515

Компас-майстер, версія для dos -> версія 5.х

150

Компас-менеджер, версія для dos -> версія 5.х

220

Система проектування специфікацій, версія для dos > версія 5.х

95

Машинобудівна бібліотека, версія для dos -> версія 5.х

120

Компас-shaft plus -> компас-shaft 3d

120

Компас-shaft, версія 5.х -> компас-shaft plus

330

Gears, версія для dos -> компас-shaft plus

330

Компас-shaft, версія 5.х і gears, версія для dos -> компас-shaft plus

90

Компас-shaft, версія для dos -> компас-shaft plus

450

Компас-spring, версія для dos -> компас-spring, версія 5.х

120

Бібліотека елементів гідравлічних і пневматичних схем, версія для dos -> версія 5.х

60

Бібліотека елементів електричних схем, версія для dos -> версія 5.х

90

Бібліотека елементів кінематичних Схем, версія для dos -> версія 5.х

60

Бібліотека елементів технологічного оснащення, версія для dos -> бібліотека елементів верстатних пристосувань, версія 5.х

80

Архітектурно-будівельна бібліотека, версія для dos -> версія 5.х

60

Бібліотека елементів сантехники, версія для dos -> пакет бібліотек "елементи інженерних комунікацій"

60

Утиліти обміну з autocad, версія для dos -> бібліотека підтримки форматів dxf і dwg

60

Бібліотека підтримки формату pdf (p-cad), версія 5.x

60

Електронний довідник по підшипниках качения, версія для dos -> версія для windows

180

Компас-автопроект 8.x, 9.x файл-серверна версія -> компас-автопроект 9.2 клієнт-серверна версія

210

Переваги і недоліки запропанованої системи в порівнянні з іншою системою сапр-СAd

У серпні 1999 року журнал "сапр і графіка" докладно розповідав про нову систему тривимірного тветвердотілого моделювання компас-3d, представленої на ринку сапр компанією "аскон". У даній статті ми хочемо освітити деякі можливості компас-3d, що дозволяють істотно підвищити ефективність проектування, а також привести ряд прикладів практичного використання цієї системи.

Нова версія компас-3d забезпечує інженерів-машинобудівників інструментами для рішення широкого кола задач проектування і конструювання. Завдяки сумісності форматів і наявності декількох конверторів при моделюванні зборок ефективно використовуються існуючі наробітки (наприклад, моделі деталей). Нові можливості системи компас були представлені фахівцям на виставці "софтул 2000" наприкінці вересня, а також на осінніх семінарах і конференціях компанії аскон.

Система компас-3d призначена для створення тривимірних параметричних моделей деталей і складальних одиниць, що містять як типові, так і нестандартні, унікальні конструктивні елементи. Параметрична технологія дозволяє швидко одержувати моделі типових виробів на основі один раз спроектованого прототипу. Ключовою особливістю компас-3d є використання власного математичного ядра і параметричних технологій, розроблених фахівцями аскон.

Основні задачі, що вирішує Система компас-3d формування тривимірної моделі деталі з метою передачі геометрії в різні розрахункові чи пакети розробки керуючих програм для устаткування з чпу, а також створення конструкторської документації на розроблені деталі.

Система допоможе користувачам у рішенні наступних задач:

- збереження, обробка, супровід інформації про вироби;

- захист документації від несанкціонованих змін;

- швидкий пошук елементів складу виробів по позначенню, найменуванню;

- уніфікація застосовуваних деталей;

- виключення існування документів-двійників;

- опис замін, що допускаються, у складах складальних одиниць;

- робота з виконаннями виробів;

- створення і проведення повідомлень;

Складання і висновок на печатку звітів різної форми.

Основні задачі, розв'язувані системою:

- моделювання виробів з метою створення конструкторської і технологічної документації, необхідної для їхнього випуску (складальних креслень, специфікацій, деталіровок і т. д.),

- моделювання виробів з метою розрахунку їх геометричних і масо-центрових характеристик,

- моделювання виробів для передачі геометрії в розрахункові пакети,

- моделювання деталей для передачі геометрії в пакети розробки керуючих програм для устаткування з чпу,

- створення ізометричних зображень виробів (наприклад, для складання каталогів, створення ілюстрацій до технічної документації.

Крім команд, що безпосередньо відносяться до побудови тривимірної моделі, у розпорядженні користувача знаходяться численні сервісні можливості. Їхнє використання дозволяє керувати відображенням моделі, робити різноманітні виміри, розрахунок масо-инерційних характеристик (обсягу, маси, координат центра ваги, осьових і відцентрових моментів інерції).

При роботі зі зборкою доступна команда виявлення перетинань компонентів.

Зборка може відображатися в "розібраному" виді (це може знадобитися, наприклад, при створенні зображення для каталогу). Напрямок і величина зрушення при рознесенні задаються користувачем.

Курсова робота відповідає вимогам.

Підпис викладача.

Последнее обновление 27.11.11 21:49
 
 
Top! Top!