Помощь в учебе и работе
Главная Инструкции по технике безопасности Інструкція з техніки безпеки і охорони праці при проведенні навчальної практики з ТО і ремонту машин
 
 
Інструкція з техніки безпеки і охорони праці при проведенні навчальної практики з ТО і ремонту машин Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.12.11 23:02

Інструкція з техніки безпеки і охорони праці при проведенні навчальної практики з ТО і ремонту машин

1.  При проходженні навчальної практики з технологічного обслуговування і ремонту машин дотримуватись дисципліни, порядку і організованості на робочих місцях навчально - виробничої майстерні.

2.  До виконання ремонтних робіт допускаються тільки учні, які засвоїли теоретичний матеріал та одержали інструктаж по техніці безпеки та промислової санітарії.

3.  Виконувати роботу необхідно в головному уборі, спецодяг не повинен сковувати рухів і бути добре підігнаним. Працювати без головного убору і спецодягу категорично забороняється.

4.  Категорично забороняється працювати несправним інструментом, діагностичними приладами, пристроями та іншим технологічним обладнанням.

5.  Включати верстати, випробувальні стенди і інше обладнання необхідно тільки з дозволу викладача або майстра виробничого навчання.

6.  При діагностуванні і ТО тракторів, автомобілів і с/г машин необхідно дотримуватись правил електробезпеки, оберігатись обертових частин.

7.  Всі операції по діагностуванню і ТО виконувати тільки з дозволу або під керівництвом викладача або майстра виробничого навчання.

8.  Перевірка натягу паса вентилятора, механізмів трансмісії, рульового керування і ходової частини проводити тільки після повної зупинки машини і заглушеному двигуні.

9.  Не допускати захаращення робочих місць. Слідкувати за тим щоб проходи між машинами, обладнанням, стендами відповідали встановленим нормам.

10. При користуванні домкратами, кран-балкою, тельфером і іншими підйомно транспортними необхідно перевіряти їх справність. Підставки під

Машини повинні бути справними і надійними. Категорично забороняється стояти під піднятим вантажем.

11. При діагностуванні і ТО паливної апаратури і гідросистеми перевірити щільність і надійність з'єднань шлангів і паливо проводів.

12.  При перевірці технічного стану електрообладнання не допускати попадання електроліту на одяг та відкриті частини тіла. Перевіряючи рівень електроліту в акумуляторних батареях, необхідно користуватись гумовими рукавицями.

13. Корпуси джерел живлення електричної дуги, зварювального обладнання і вироби повинні бути надійно заземлені, а електропроводи мати надійну ізоляцію.

14. Ковальсько-зварювальні роботи виконувати тільки в спецодязі на обладнаних робочих місцях. Категорично забороняється викопувати ці роботи в загальному цеху майстерні, працювати без захисних окулярів або щитка з світлофільтром.

15. Категорично забороняється при виконанні газозварювальних робіт працювати без води у водяному затворі ацетиленового генератора, несправному запобіжному клапані, відігрівати конденсат в редукторі відкритим полум'ям.

16. Переносні ацетиленові генератори та кисневі балони повинні знаходитись не ближче 10 м. від місця зварювання. Не допускати попадання паливо-мастильних матеріалів на шланги і вузли апарату.

17.  Робота по відновленню деталей полімерними матеріалами і клеями, гальванічним нарощенням повинні виконуватись на спеціально обладнаних робочих місцях з примусовою вентиляцією.

18.  Для миття вузлів і деталей використовувати тільки спеціальні мийні засоби і препарати. Забороняється використовувати легкозаймисті та отруйні речовини.

19.  При розбиранні і збиранні вузлів і агрегатів, що мають пружини необхідно користуватись спеціальними знімачами або пристроями.

20.  Фарбування машин необхідно виконувати в камерах або в спеціально відведених місцях, користуючись респіратором чи протигазом. Категорично забороняється виконувати ці роботи в загальному цеху учбово-виробничої майстерні.

21.  Розлиту на підлогу фарбу, мастило, мийну рідину необхідно засипати тирсою або піском, видалити і протерти місце насухо.

23.  Під час приготування електроліту кислоту потрібно лити у дистильовану воду тонкою цівкою. Зберігати кислоту потрібно тільки в скляному посуді у спеціально відведеному місці. Концентрація шкідливих газів, пилу не повинна перевищувати допустимих норм. У частки з агресивними умовами роботи повинні мати примусову припливно-витяжну вентиляцію.

24.  Для живлення переносних електроламп, ламп місцевого освітлення верстатів і обладнання дозволяється використовувати напругу не більше 36В. При користуванні електроінструментом обов'язково використовувати гумові рукавиці.

25.  У безпосередній безкості до робочих місць повинні бути аптечки з необхідними матеріалами і медикаментами для надання першої допомоги при нещасному випадку.

26.  По закінченню роботи необхідно прибрати робоче місце, скласти інструмент, пристосування і вироби у відведені для цього місця. Про всі помічені недоліки чи несправності сповістити викладача або майстра виробничого навчання.

Последнее обновление 24.12.11 18:28
 
 
Top! Top!